Лудогорец изнесе високоскоростна лекция на Левски и нанесе едно от най-тежките поражения на "сините" - 5:1.

Мач, който в първите си 45 минути бе равностоен и изключитлено приятен за наблюдаване. И двата тима играеха бърз и атакуващ футбол, но през втората част на терена имаше само един отбор, а той бе този на 12-кратните шампиони.

Истински кошмар, в който разградчани вкараха три гола за 15 минути и нанесоха едно от най-тежките поражение в елитната история на Левски.

През новия век "сините" бяха допускали повече от три гола в един мач от първенството само веднъж, като това отново бе от Лудогорец при поражението с 2:4 на "Герена" през есента на 2021-а. Иначе за последно на ниво елит 5 гола на Левски вкара Нефтохимик през 1996-а, когато победи "сините" със същия резултат - 5:1.

Тежкото поражение идва само някоко дни преди Вечното дерби, като инкасирането на пет попадения и огромните слабости в отбрана със сигурност са притеснителен знак преди най-важния за феновете мач.

Колкото до Лудогорец, вече нямаме никакво съмнение кой отбор в България играе най-силния футбол и кой е отборът, превъзхождащ с класа всички останали.

Показва го и класирането, където Лудогорец има 63 точки, шест пред ЦСКА и мач по-малко. Левски пък е четвърти с актив от 51 пункта.

Снимка: БТА

Лудогорец успя да поведе още преди да са изминали три минути игра, когато Бърнард Текпетей центрира прострелно отдясно, топката рикошира в крак на едно от много играчи в малкото наказателно поле и стана доста удобна за Руан Крус, който отбеляза.

Именно бразилецът бе и човекът, който вкара за 1;0 в първия мач между двата тима на "Герена".

Левски обаче не се смути и доста бързо се върна в мача. Още в 16-ата минута "сините", които днес бяха в резервните си жълти екипи направиха страхотна и рядко срещана по родните терени комбинация.

Трима играчи комбинираха с по едно докосване и матираха отбраната на Лудогорец, за да успее Марин Петков да реализира за 1:1.

Младежкият национал е в страхотна форма, но лошите новини за Левски са, че заради изкаран картон през втората част, той ще пропусне неделното дерби срещу ЦСКА.

Снимка: БТА

Иначе до края на полувреме Бърнард Текпетей нацели греда, а с няколко опасни удара и Левски имаше своите шансове пред вратата на Серджио Падт.

Страхотно полувреме, но очакванията за още атрактивен и равностоен футбол през втората част не се състояха.

Лудогорец успя да поведе още в 47-ата минута, когато Пламен Андреев увисна, а Георги Терзиев се разписа.

Това тотално обърка всичко за столичани, а в следващите 15 минути Лудогорец с лекота преодоляваше отбраната на тима и съвсем заслужено стигна до нови два гола.

Якуб Пьотровски се разписа с глава в 56-ата, докато след това полякът асистира за гола на Квадуо Дуа в 63-ата.

Общо взето всичко приключи тук, а Лудогорец очаквано намали оборотите до края на мача, но все пак успя да вкара още един гол с в 92-ата минута, с което оформи крайното 5:1.