Невероятният състав на Байер (Леверкузен), който е близо до така чаканата първа титла в Германия, е в отлична позиция да достигне и до дубъл.

"Аспирините" безпроблемно се класираха на финал за Купата на Германия, побеждавайки с 4:0 втородивизионния Фортуна Дюселдорф.

Байер, който е единственият непобеден тим в топ първенствата на Европа и на практика доиграва Бундеслигата до спечелването на наглед сигурната титла, ще има своя шанс и за първа Купа от 31 години насам.

На практика въпреки играните доста финали и завършвания на второ място в Бундеслигата, Байер има само два значими трофея - Купата на УЕФА от 1988-а и Купата на Германия от 1993-а.

А на финала на 25 май в Берлин, отборът от Леверкузен ще се изправи срещу 16-ия във второто ниво на немския футбол - Кайзерслаутерн.

Задача, която не би трябвало да представлява проблем за непобедимата банда на Чаби Алонсо.

Байер откри резултата още в седмата минута чрез Фримпонг, Адли удвои в 20-ата, а до края на първата част всичко бе решено с гол на Флориан Вирц за 3:0.

През втората част немският национал Вирц добави още един гол за 4:0, с което класира Байер на четвъртия му финал за Купата на Германия.

Първият през 1993-а бе спечелен с успех над Херта (Берлин), но останалите три през новия век бяха загубени от Шалке, Вердер и Байерн.

Със сигурност доста фенове на футбола свързват настоящия сезон на Байер с онзи от 2002-а с Димитър Бербатов в състава, когато "аспирините" играеха на три фронта, но в крайна сметка в самия край на сезона загубиха титла, Купа и финал в Шампионска лига.

Сега обаче авансът в Бундеслигата е солиден, опонентът във финала за Купата непретенциозен, а голямата загадка единствено остава на третия фронт - в Лига Европа.