Кирил Десподов продължава със страхотното си представяне Гърция, като вкара два гола в голямото дерби на върха.

Неговият ПАОК победи с 2:1 Панатинайкос, като именно Десподов бе в основата на успеха, изстрелял "орлите" от Солун еднолично на върха в класирането.

Преди началото на срещата двата тима имаха по 44 точки, с една по-малко от временния лидер АЕК, а благодарение на Десподов, ПАОК вече е с 47 пункта и еднолично води класирането след изминали 20 кръга.

Българинът откри резултата в края на първата част, когато получи извеждащ пас от бразилеца Тайсън и доста майсторски изигра ситуацията.

Още с повеждането Десподов си спечели предимство пред бранител на гостите и след това с отлично насочен диагонален шут се разписа.

В началото на втората част обаче Панатинайкос изравни чрез дузпа, която Бакасетас реализира, преди да дойде вторият звезден миг на Десподов.

В 56-ата минута той получи топката в наказателното поле - отново от Тайсън, като българинът доста хладнокръвно изчака точния момент без да прибързва и прати топката във вратата за 2:1.

Десподов остана в игра до 72-ата минута, когато на негово място влезе сръбският национал Андрия Живкович, а резултатът в мача остана непроменен.

Така Футболист №1 на България за 2021-а и 2022-а продължава да е водеща фигура за ПАОК по пътя към титлата. Той бе избран за №1 в гръцкия елит за месец декември, а страхотното му представяне продължава и от началото на новата година.