Кирил Десподов поигра 15 минути в "горещото" балканско дерби на старта на същинската фаза на Лига Европа.

В него един срещу друг застанаха шампионите на Турция и Гърция, като Галатасарай успя да победи ПАОК с 3:1.

За пореден път през сезона Десподов остана на пейката на ПАОК, а треньорът му Разван Луческу го пусна в 77-ата минута, секунди след като домакините бяха повели с 2:1.

Десподов бе част от включването на трима играчи, което обаче по никакъв начин помогна на ПАОК, защото с гол на Мауро Икарди в продължението, Галатасарай успя да грабне успеха.

Снимка: АР/БТА

Голямата новина на вечерта обаче дойде от Манчестър, където местният Юнайтед допусна сериозна издънка и направи 1:1 с нидерландския Твенте.

Съвсем очаквано "червените дяволи" бяха в ролята на доста сериозен фаворит в сблъсъка, но с поредно неубедително представяне под ръководството на Ерик тен Хаг, Юнайтед не успя да се справи със съперник като Твенте, който в никакъв случай не е сред най-страховитите на европейската сцена.

Именно Твенте е отборът, където стартира футболната кариера на Тен Хаг. Самият той е роден недалеч от Еншеде, откъде идва тима, а днес той не успя да го надвие като предводител на великия някога Манчестър Юнайтед.

Кристиан Ериксен успя да открие резултата за английския тим в 35-ата минута, но през втората част самият датчанин сбърка фатално, за да успее Твенте да изравни.

Еркисен се забави с отиграването на топката и позволи на Сам Ламерс да му я отнеме, след което да завърши за престижното 1:1.