Лудогорец изигра изключително драматичен реванш срещу Динамо (Загреб) от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

На стадион "Максимир" българският тим не успя да заличи пасива от 1:2 след първата среща в Разград и бе елиминиран след нова загуба с 2:4.

Срещата обаче ще се запомни с впечатляващите 4 червени картона, които френският съдия Беноа Бастиен показа на Лудогорец - 3 за играчи и 1 за човек от щаба. Така Лудогорец отпада от битката за Шампионската лига и ще играе с Жалгирис в плейофите за Лига Европа.

Още в първите минути домакините натиснаха българския първенец и изпуснаха чисто положение. Наложи се и Доминик Янков да направи тактически фаул, за да спре поредния устрем на Динамо, заради което получи жълт картон в деветата минута.

Логичното обаче се случи само секунди по-късно, когато Дърмич откри резултата след удар с глава - 1:0 за хърватите, с което задачата на Лудогорец става още по-трудна.

В 16-ата минута кошмарът за българския отбор стана пълен, след като Доминик Янков получи втори жълт картон за нарушение и френският съдия Беноа Бастиен изгони халфа, с което "орлите" останаха с човек по-малко на терена.

Вече с числено преимущество, играчите на Динамо станаха още по-настоятелни в търсене на втория гол, като удар от границата на наказателното поле мина само на сантиметри от гредата в 24-ата минута.

В 28-ата минута обаче задачата на Лудогорец стана непосилна, след като капитанът Антон Недялков направи дузпа, а от бялата точка Оршич не сбърка - 2:0 за Динамо и изходът на двубоя изглежда предрешен, особено след загубата за "орлите" с 1:2 в Разград в първата среща.

В предпоследната минута на първото полувреме Динамо успя да вкара нов гол благодарение отново на Оршич, който след брилянтна солова акция матира българския шампион и покачи на 3:0, покачвайки общия резултат от двете срещи до разгромното 5:1.

В заключителните секунди на двубоя пък Кирил Десподов успя да намери отлично една отбита топка и с хубав удар намали резултата с гол за 3:1. На почивката треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа направи 3 смени, опитвайки се да освежи играта на тима.

Само 3 минута след началото на втората част българският тим получи правото да изпълни дузпа, след като съдията изгледа спорна ситуация със системата VAR. Зад топката застана Десподов, който вкара втория си гол в мача и намали резултата до 3:2 за Динамо.

В 73-ата минута Лудогорец получи втори червен картон - Рик Джонатан удари в лицето футболист на Динамо и бе изгонен, като българският тим остана с 9 души на терена.

5 минути преди края на мача драмата стана пълна. Жан Карничник умишлено фаулира играч на Динамо в наказателното поле, за да предотврати сигурен гол. Съдията първо даде дузпа и жълт картон за защитника на Лудогорец, а след консултация с VAR смени картона с червен. Така "орлите" останаха с 8 души на терена, а при наказателния удар Бруно Петкович вкара за 4:2.

От лагера на българския тим протестираха бурно срещу френския съдия, който пък изгони с нов червен картон от скамейката тийм мениджъра на Лудогорец Николай Кирчев.

До края Лудогорец успя да опази мрежата си от нов гол и в крайна сметка загуби с 2:4 (общ резултат 3:6), прощавайки се с мечтата си за Шампионската лига.