САЩ стигна до късен гол и 1:1 срещу Ямайка при откриването на турнира Голд къп тази сутрин в Чикаго.

Домакинът на надпреварата имаше големи проблеми с "реге бойс", вдъхновени от атакуващото трио от Висшата английска лига Михаил Антонио (Уест Хем), Боби де Кордова Рийд (Фулъм) и Лион Бейли (Астън Вила).

Още в 13-ата минута Деймиън Лоу откри с глава за гостите и смълча "Солджър Фийлд", а едва в 88-ата минута резервата Брендън Васкес изравни.

Но не и преди драмата на изпусната дузпа за Ямайка в 29-ата минута, която можеше да приключи интригата още в първото полувреме, доминирано от карибския тим.

Бейли не успя от 11 метра и при първия удар, и при добавката, да направи резултата 0:2.

В тази група А са още Тринидад и Тобаго и Сейнт Китс и Невис.

В група В са Катар, Хаити, Мексико и Хондурас, в група С - Салвадор, Мартиника, Коста Рика и Панама, а в карето D са Канада, Гватемала, Куба и Гуаделупе.