Монако победи ПСЖ с 3:1 на своя "Стад Луи II" в дербито на 23-ия кръг във френската Лига 1.

Мачът идваше да покаже какво ще покажат парижани в атака при отсъствието на две от големите си звезди - Лионел Меси и Килиан Мбапе, които са контузени.

Знаците за Кристоф Галтие меко казано не са добри, тъй като Монако пропусна да разгроми своя съперник и само намесите на вратаря Джанлуиджи Донарума предотвратиха по-изразителен резултат.

Монако поведе още в четвъртата минута с гол на Александър Головин, а в 18-ата Усем Бен Йедер направи 2:0.

ПСЖ се върна в играта с попадение на 16-годишния Уорън Заире-Емъри, който в началото на месеца стана най-младият голмайстор на ПСЖ в историята с гол срещу Монпелие.

Радостта обаче бе кратка, тъй като в края на полувремето отново Бен Йедер бе точен.

Така Монако се изкачи до втората позиция в таблицата с 47 точки. ПСЖ е със седем повече на върха, а загубата е трета през сезона след тези от Ланс и Рен.

Добрата новина за Галтие е, че Лео Меси най-вероятно ще е на линия за предстоящия мегасблъсък с Байерн Мюнхен в Шампионска лига.