Марсело Биелса, по прякор Лудия, започна с успех престоя си начело на националния отбор на Уругвай по футбол след победа над Никарагуа с 4:1 и приятелски мач, игран в Монтевидео.

Уругвай игра без ветераните си Луис Суарес, Единсон Кавани и Фернандо Муслера, а почивка бе дадена на Федерико Валверде, Дарвин Нунес, Родриго Бетанкур и Роналд Араухо. Биелса заложи почти изцяло на нови лица.

"Нашата колективна игра бе добре организирана, динамична, бърза", зарадва се аржентинският треньор след мача, цитиран от БТА.

Матиас Аресо откри резултата за урусите още в осмата минута, а малко по-късно изпусна дузпа. Родриго Саласар вкара два гола за победата, а последното попадение бе дело на Бриан Родригес.

В добавеното време на мача Луис Коронел бе точен за Никарагуа.

Селекционерът Марсело Биелса призна, че ще продължи с експерименталния състав и в контролата с Куба на 20 юни.