Борусия (Дортмунд) има реалната възможност да свали Байерн (Мюнхен) от шампионския трон в Бундеслигата. "Жълто-черните" спечелиха с 3:0 гостуването си на Аугсбург и след вчерашното поражение на баварците от РБ (Лайпциг), Дортмунд може да стане шампион при победа в последния кръг.

Себастиан Алер, който пропусна първата част от сезона, тъй като се лекуваше от раково заболяване, вкара два гола за успеха на тима от Дортмунд, като беше точен в 58-ата и 84-ата минута. Домакините останаха с 10 човека на терена 7 минути преди края на първата част, когато Феликс Удохокой беше отстранен с червен картон.

Алер откри резултата в 58-ата минута заради грешка на Максимилиан Бауер и изпрати топката в горния десен ъгъл. В 84-ата минута от лесна позиция покачи на 2:0, а Юлиан Бранд покачи на 3:0 в добавеното време.

За последно Борусия бе шампион на Германия през сезон 2011/2012.

В следващия кръг "Дер Бе Фау Бе" приема у дома Майнц 05, докато Байерн гостува на Кьолн.

Разликат между двата тима на върха в класирането е две точки.