ЦСКА 1948 и Лудогорец изиграха изключително драматичен мач в Бистрица, който завърши при резултат 2:2 и направи ЦСКА фаворит за титлата два кръга преди края.

Разградчани излязоха за задължителна победа, но воле на бившия играч на "армейците" и голмайстор на първенството Ивайло Чочев в 86-ата минута лиши отбора на Ивайло Петев от успеха. Така ЦСКА остава на първа позиция два кръга преди края с 80 точки, на една пред Лудогорец.

До края на шампионата ЦСКА има мачове с ЦСКА 1948 и Левски, а Лудогорец играе със "сините" и Черно море. С късния си гол ЦСКА 1948 взе реванш от разградчани за загубения финал за Купата на България преди четири дни. Освен това тимът на новия наставник Атанас Рибарски остана трети с 62 точки, на една пред Левски. Именно третото място дава право на сигурно участие в квалификациите на Лигата на конференциите.

Снимка: Bulphoto

Драмата днес се разигра изцяло през второто полувреме, когато паднаха всички попадения. Спас Делев откри за разградчани преди Педриньо да изравни. После Кирил Десподов отново даде аванс на шампионите, но Чочев с третия български гол в мача оформи крайния резултат. Напрегнатите моменти не липсваха и в продължението на срещата, когато и двата отбора имаха шансове да стигнат до крайния успех.

Още преди началото на мача се видя, че състоянието на терена в Бистрица е в потресаващо състояние и това се отрази на качеството на двубоя през първото полувреме.

Лудогорец натискаше и в 15-ата минута Кайо Видал стреля опасно, като топката мина покрай вратата.

Най-добрият шанс пред домакините се откри в 22-ата минута, когато Ивайло Чочев не успя да отиграе добре центриране към себе си.

После Бърнард Текпетей пропусна за гостите, а на другата врата Серджио Падт улови удар на Георги Русев. Все пак първото полувреме завърши без сериозни голови положения.

След почивката обаче нещата се промениха рязко. Още в първата минута на второто полувреме Спас Делев откри резултата след извеждащо подаване на Ману Шоу към Спас Делев, след което българинът вкара сам срещу Даниел Наумов.

В 58-ата минута ЦСКА 1948 наказа грешка в защитата на своя съперник и изравни резултата за 1:1. Педриньо се разписа, след като Алекс Колев пусна пас по земя към Георги Русев, а той с леко докосване отклони към бразилеца и от близка дистанция той реализира.

Радостта на домакините обаче остана само за четири минути. Лудоогрец организира прекрасна атака, при която Игор Тиаго подаде на Спас Делев, а той веднага пусна за Кирил Десподов, за да може и бившият играч на Каляри да отбележи сам срещу Наумов. Ситуацията бе още по-неприятна за ЦСКА 1948, тъй като вратарят се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Генадий Ганев.

След попадението играта се накъса заради множество нарушения и смени, но в 85-ата минута Алекс Колев стреля опасно с глава в ъгъла преди Серджио Падт да се намеси и да избие в корнер.

Още в следващата атака ЦСКА 1948 реализира попадение. Отбита топка падна на волето на голмайстора на първенството Ивайло Чочев и той вкара най-красивото попадение в мача.

Съдията Георги Гичнев даде 8-минутно продължение, а в него Генадий Ганев направи две важни спасявания на вратата на ЦСКА 1948. В последната минута на срещата обаче Лудгорец олея, защото Радослав Кирилов имаше златен шанс да донесе победата на домакините и стреля неточно.