Левски започна по много добър за клуба начин участието си в Първа лига за сезон 2019/20 г.

След триумфа в Ружемберок, "сините" победиха и при гостуването си на русенския Дунав с 4:1 в последна среща от първия кръг на шампионата.

Хората на Петър Хубчев впечатлиха с настроение и играха убедително както в атака, така и в защита. Два от головете вкара Давиде Мариани, а по един добавиха Станислав Иванов и Паулиньо. За "драконите" точен бе Ахмед Ахмедов.

Левски направи и много пропуски най-вече чрез Станислав Костов, който на два пъти удари греда и имаше още няколко шанса, но не успя да се запише сред голмайсторите. Именно голмайсторът на Първа лига от миналия сезон бе единствената промяна в състава на Хубчев.

Преди началото на мача капитанът на Левски Живко Миланов получи букет от домакините по случай своя 35-ти рожден ден и мач №200 за "сините".

Теренът, който бе леко наводнен, принуди двата отбора да опитват по-често дълги топки в предни позиции. Дунав бе по-опасен в първите минути, но добри намеси на Нуно Рейш и вратаря Милан Миятович предотвратиха опасност.

В 15-та минута Левски откри резултата при първия си по-сериозен шанс. Давиде Мариани отново се разписа след добра комбинация между Паулиньо и Иван Горанов, която бе последвана от асистенция на левия бек.

Гостите заиграха все по-добре в хода на първото полувреме и направиха два значими пропуска чрез Костов. Първо нападателят не уцели вратата от около два метра, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Пет минути по-късно Костов нацели страничната греда със силен удар от малък ъгъл.

Дунав бе разклатен, но често получаваше възможности от статични положения, с които защитата на столичани се справяше.

В 38-та минута логично падна втори гол за Левски. След грешен пас на Благой Макенджиев топката попадна в Мариани, който подаде на Станислав Иванов. Нападателят се справи с натиск от защитник и технично вкара за 2:0.

В началото на втората част Дунав изненада своя съперник. Иван Селеменев изведе със страхотен пас Ахмед Ахмедов зад защитата и нападателят вкара по подобие на Станислав Иванов по-рано за 1:2.

След гола Левски тръгна в предни позиции като ужилен и Костов имаше две нови перфектни възможности. В 51-та минута негов удар отново срещна гредата, а при добавката Макенджиев се намеси добре.

В 62-та минута столичани получиха дузпа след много добър финт на Иванов. Нарушението направи Георги Динков, а от бялата точка отново се разписа Мариани.

В 71-та минута швейцарецът бе близо до хеттрик, но ударът му от дистанция бе спасен без проблем от Макенджиев. Левски играеше все така атакуващо и с настроение, като успешно комбинираше продължително.

Четвъртият гол за столичани падна 10 минути преди края на редовното време. С техничен удар от границата на наказателното поле Паулиньо направи резултата 4:1.

За Левски предстои мач-реванш с Ружомберок в четвъртък, а Дунав в следващия кръг на шампионата гостува на Ботев (Пловдив).