След впечатляващия си успех с 5:3 над Славия преди седмица, тимът на Дунав успя да победи и пловдивския Локомотив.

Русенци спечелиха мача с 2:0, при това без особени затруднения.

Трябва да се отбележи, че съставът на гостите от Локомотив бе доста експериментален, предвид предстоящия полуфинал за Купата на България срещу Септември.

Мачът започна перфектно за Дунав, който получи право да изпълни дузпа още в третата минута.

Лукас Масоеро препъна Ковачев в наказателното поле, съдията отсъди дузпа и на всичкото отгоре показа и доста пресилен червен картон на аржентинеца.

Зад топката застана Драгуш Фирцулеску, който откри.

Румънецът Фирцулеску отново бе герой за тима си в края на първата част, когато завърши чудесна атака на Дунав и покачи на 2:0.

През втората част русенци можеха да увеличат преднината си, но резултатът 2:0 се запази до края.