Дунав (Русе) и Берое завършиха наравно 1:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Двата тима изиграха добър мач, в който имаха шанс да стигнат до победата, но в крайна сметка разделиха по точка.

Този резултат попречи на Берое да се доближи до челното трио в родния футбол.

Равенството бе пето за старозагорци и ги оставя на 5 точки от третия ЦСКА и на 8 от лидера Левски.

Русенци можеха да открият резултата още в 6-ата минута, но удар на Балджийки бе спасен от Перниш, а при последвалия корнер Дунав уцели и греда.

Берое постепенно заигра по-добре, а в 40-ата минута успя и да поведе в резултата.

Бригидо напредна и подаде към Камбуров, а опитният голаджия отбеляза с техничен удар за 1:0.

Русенци отговориха още в началните минути на втората част, когато центриране на Балджийски намери Ахмедов и резултатът бе изравнен.

Дунав можеше да стигне до пълен обрат, но Перниш спаси удар от чиста позиция на Коконов, а малко по-късно Ахмедов изпусна чисто положение.

Големият шанс за старозагорци се откри в заключителните минути пред Вандерсон, но бразилецът стреля в аут.

Така Берое вече няма победа извън Стара Загора от 1 април, когато спечелиха с 2:1 на "Герена".