Челси победи Фулъм с 1:0 в среща от 21-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Стамфорд Бридж".

"Сините" стигнаха до успеха в попадение в продължението на първата част, когато Рахийм Стърлинг беше фаулиран от Иса Диоп в наказателното поле, а Коул Палмър не сгреши от бялата точка.

Така Челси продължи силната си серия в първенството, като това е четвърта победа в последните пет мача. Другите дойдоха срещу Шефийлд Юнайтед, Кристъл Палас и Лутън, а загубата бе срещу тима на Уулвърхемптън.

С днешния си успех тимът на Маурисио Почетино събра актив от 31 точки и се изкачи на осмо място. Със същия актив са още Брайтън и Манчестър Юнайтед, но с изигран мач по-малко.

Фулъм потвърди формата си на един от най-слабите отбори като гост във Висшата лига и е 13-и с 24 точки.

Освен попадението Челси имаше и други шансове да отбележи гол, като най-добрият се откри пред Конър Галахър в края, но той уцели греда.

Любопитно е, че това беше шесто поредно гостуване на Фулъм на "Стамфорд Бридж", в което тимът не може да отбележи гол.