ЦСКА загуби с 1:3 гостуването си на Генк в Младежката Шампионска лига на УЕФА, въпреки че опита да играе като равен с равен срещу един от най-силните като академия клубове в Европа.

Продуктивната школа на съперника е дала куп национални играчи като Кевин де Бройне на Белгия, а днес срещу българския шампион до 19 години се изправиха двама от най-големите таланти на страната - Седрик Нузи (18) и Сайду Туре (17).

Но ЦСКА, воден от игралия вече и в първия тим Петко Панайотов, поведе изненадващо в третата минута. Именно той вкара за 0:1, което направи попари домакинската публика. И няколко привърженици на армейците пътуваха от България, за да подкрепят момчетата на треньора Румен Трифонов.

Генк изравни с гол на Туре, а натискът на домакините се засили след почивката. Но до 81-вата минута резултатът бе 1:1.

ЦСКА обаче за няколко минути остана с 9 души на игрището - в 71-вата минута бе изгонен капитанът Лъчезар Кирилов, а в 80-ата същото сполетя и Димитър Петров. Секунди по-късно вкара и Камала - 2:1.

До този момент Генк вече бе изпусна първата дузпа, която бе отсъдена за тима от северномакедонския съдия Игор Стойчевски.

Втората обаче, дошла в 81-вата минута, бе реализирана от Декресон в 88-ата минута, а като десерт за двете дузпи и двата червени картона, реферите дадоха и 10 минути добавено време след 90-те, в които деветимата от ЦСКА се браниха опълченски, за да не допуснат още попадения.

Реваншът е на 6 ноември на Националния стадион "Васил Левски".