След рекордната серия от 11 поредни мача без победа в родния елит, Левски най-накрая успя да спечели.

"Сините" спечелиха с 2:0 гостуването си на Хебър в Пазарджик и по този начин прекъснаха най-ужасната си серия в историята.

Воденият от Станимир Стоилов тим напълно заслужи успеха си в двубоя, който се превърна в истински празника за град Пазарджик, с пълни трибуни и страхотна обстановка.

Отборът на домакините обаче не успя да зарадва особено своите фенове с футбол, защото за цял мач така и не отправиха удар.

Левски имаше пълен контрол над мача от първата до последната минута, като разлика от много други случаи в последните месеци, успя да затвори мача си и спокойно да стигне до трите точки.

А това се случи за последно на "сините" на осми октомври - преди пет месеца. От онази победа над Ботев (Пловдив) у дома, за столичния гранд последваха осем ремита и три поражения.

Снимка: БТА

Днес друг позитивен момент бе, че победата бе донесена от дебютни голове. На два пъти във вратата на Хебър се разписа новото попълнение Рикардиньо, който след колебливите си първи три официални мача, най-сетне успя да покаже качество в атака.

Бразилецът откри още в 18-ата минута, когато бе изведен от Филип Кръстев и с отлично насочен диагонален шут, отбеляза за 1:0.

До края на полувремето, което се играеше изцяло в половината на Хебър, Рикардиньо пропусна още два шанса, а положения имаха Уелтън и Роналдо.

През втората част нещата не се промениха особено, а след няколко пропуска, Левски успя да си осигури победата с втори гол в 73-ата минута.

Тогава след центриране от фаул, Сундберг технично върна топката към Цунами, който нацели горната греда, ни Рикардиньо бе на точното място, за да довкара за 2:0.

Това остана и крайният резултат, а Левски най-сетне може да си отдъхне, че кошмарната серия приключи.

Освен това "сините" се изравниха със Славия на шестото място в класирането с 35 точки, докато Хебър остава 14-и с 16 пункта.