Наполи и Барселона завършиха 1:1 в първия осминафинален мач в Шампионската лига, който справедливо бе наречен "Дерби на Марадона". Двата първи европейски клуба на Диего са и тези на нашия континент, в които той остави най-ярка диря.

На стадиона, носещ името на покойния велик аржентинец, Барселона имаше надмощие в първия час игра и логично поведе с гол на Роберт Левандовски в 60-ата минута.

Полякът е в най-добрата си форма като попадения за сезона - пет в последните четири срещи.

Изглеждаше, че този гол ще прати Наполи на реванша с пасив, но домакините се събудиха. И тяхната звездна деветка изравни - Виктор Осимен се пребори и вкара за 1:1 в 75-ата минута, вдигайки трибуните.

Нигерийската фурия не бе реализирал гол за клуба си от 16 декември, като пропусна мачове заради Купата на Африка, а и бе ялов в тези, в които игра.

Осимен (на основната снимка горе) обаче е суперзвезда и неслучайно се очаква през лятото неаполитанците да го продадат на европейски колос за поне 110 милиона евро.

Барса пак не загуби в Неапол - както повелява традицията.

Това е трети сблъсък в елиминации на двата клуба, като и в двата случая досега каталунците отиват напред.

Те са фаворит и преди реванша на 12 март, но шампионите на Италия просто нямат какво да губят.

Този турнир остава последната "сламка" за спасяване на сезона, в който Наполи уволни вече двама треньори и е воден до юни от националния селекционер на Словакия Франческо Калцона.