Кот д`Ивоар е на финал на Купата на Африка след 1:0 срещу Конго на полуфинала.

Домакините взривиха стадиона в Абиджан, препълнен с феновете им в оранженвите фланелки, дошли с надеждата че приказката на "слоновете" ще има хепиенд.

И нещата вървят към такъв. Себастиан Алер вкара причудлив гол в 65-ата минута, който донесе победата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Нападателят на Борусия (Дортмунд) стреля от въздуха, заби топката в земята, а тя прескочи по странен начин и траектория вратаря на съперника.

Така Кот д`Ивоар се справи и с конгоанците, при това - този път без особени драми в края на срещата. Нещо нетипично за домакините на турнира в хода на състезанието.

"Слоновете" минаха през групата на магия - останаха трети, при това бяха извън класиращите се за осминафинал, докато Мозамбик не вкара два гола във вратата на Гана в добавеното време на техния мач, и не класира напред домакините.

На осминафинал те елиминираха шампиона Сенегал с дузпи, след като изравниха секунди преди края на редовното време за 1:1.

А на четвъртфинала също изравниха в 90-ата минута, за да бият с гол в 120-ата с 2:1.

И така - до финала. Там в събота от 22 часа чака Нигерия, друга суперсила на африканския футбол. Тези два тима не са се срещали в мач за трофея на континента, който е печелен три пъти от "суперорлите" и два пъти от "слоновете" в историята. Кот д`Ивоар за последно бе шампион през 2015-а, а Нигерия - през 2013 г.

Финалът на Купата на Африка в събота от 22 часа ще се предава по MAX Sport 1 HD.