Египет удържа 1:0 у дома срещу Сенегал в първи бараж за класиране на Мондиал 2022, игран пред 75 000 фенове в много тежка атмосфера за гостите на стадион "Ал Каира" в Кайро.

Домакините спечелиха с автогол на Салиу Сис още в 4-ата минута, а след това показаха най-доброто от отбранителните схеми на треньора си Карлуш Кейрош, с които впечатлиха и на завършилата в края на януари Купа на Африка. Тогава египтяните стигнаха финал без да изумят с атакуващ футбол, а там загубиха с дузпи от същия този Сенегал.

Днес имаше частично отмъщение за онзи финал, но пълно такова ще дойде само, ако във вторник Египет елиминира съперника в реванша в Дакар.

Сенегал нападаше непрестанно след автогола, но така и не стигна до попадение. Исмаила Сар бе най-близо до изравняване в 90-ата минута, след като Садио Мане му свали топката на идеална позиция.

Сблъсъкът на Мане с неговия съотборник в Ливърпул Мохамед Салах също е прелюбопитен детайл в двубоя, както бе и през януари на финала в Купата на Африка.

Другите баражи от африканската зона днес също бяха изключително напрегнати и равностойни.

Алжир удари като гост Камерун с 1:0, като звездата в атаката Ислам Слимани заби с глава победно в 40-ата минута.

Тунис също спечели при визитата си - 1:0 на терена на Мали, а автогол на Муса Сисоко даде успеха на гостите.

Конго и Мароко завършиха 1:1 (Виса за домакините, Тисудали за гостите), а в друго голямо дерби Гана и Нигерия направиха 0:0.

Реваншите са във вторник, а победителите отиват на Мондиал 2022.