Много драматичен двубой изиграха Хебър и Славия в Пазарджик в 14-ия кръг на Първа лига.

Домакините спечелиха срещата с 1:0 след късна дузпа на Георги Вълчев в 98-ата минута, която бе отсъдена за игра с ръка на Емил Мартинов.

Любопитно бе, че треньорът на столичани Иван Колев пусна като резерва 47-годишния ветеран Георги Петков за дузпата. Стражът първоначално спаси изпълнението, но съдията нареди дузпата да се бие отново, тъй като двата крака на Петков бяха пред гол линията по време на удара. При второто изпълнение той отново уцели ъгъла, но не успя да отрази победния гол за Хебър.

Славия има за какво да съжалява, тъй като направи много пропуски през второто полувреме, като най-големият бе на Роберто Райчев, чийто удар с глава беше спасен блестящо от естонския страж Матвен Игонен.

Галин Иванов и Мартин Сораков също пропуснаха изгодни възможности да вкарат гол за "белите".

Така Хебър на Любослав Пенев взе втора поредна победа след тази над Етър и се изкачи до осмо място с 19 точки.

Славия уставя само с осем точки и е на предпоследното 15-о място.