Евертън нанесе тежък удар по Манчестър Юнайтед и спечели с 1:0 мача от 32-рия кръг на Премиър лийг, който бе изключително важен и за двата тима.

И двата отбора преживяват разочароващ сезон, като домакините са поставени пред сериозната заплаха да загубят мястото си в английския елит, а гостите все повече се отдалечават от своята цел номер едно - класиране в зона Шампионска лига.

Единственото попадение вкара Антъни Гордън в 27-ата минута, когато той стреля силно, топката се отклони от тялото на Хари Магуайър и влетя в мрежата зад Давид де Хеа.

Така Евертън спря кошмарната си серия от загуби в Премиър лийг и вече има 28 точки, заемайки последното спасително 17-о място, което гарантира участие и догодина във Висшата лига.

Първият отбор зад "карамелите" е Бърнли, който е с 24 пункта.

Манчестър Юнайтед, от своя страна, вече единствено трябва да се надява на изключителен късмет при развитието на другите мачове, за да може отборът да финишира в Топ 4.

Все още математически има такъв шанс, но под ръководството на Ралф Рангник "Червените дяволи" изживяват труден период и няма да е изненада, ако догодина не са част от най-силния евротурнир.

Клубът е в тежка криза откъм резултати, като вече 5 години е без спечелено отличие.

Затова и се очаква в близките дни официално да бъде потвърдена рокадата на мениджърския пост, а медиите на Острова са категорични, че нидерландският специалист Ерик Тен Хаг ще поеме отбора след края на сезона.

Още от сега обаче е ясно, че мисията му да върне Юнайтед към успехите ще е изключително трудна.

Остава неясно и бъдещето на Кристиано Роналдо, който срещу Евертън се завърна в титулярния състав, но отново играта му бе много под очакванията на феновете.