Два месеца преди 35-ия си рожден ден, Томас Мюлер очаквано съобщи, че вече е изиграл последния си мач с екипа на Германия.

Tова бяха малко над 30 минути в четвъртфинала на Евро 2024 срещу Испания, когато Мюлер се появи в 80-ата минута е помогна на Германия да изравни резултата и да прати мача в продължения.

За съжаление на Мюлер и цяла Германия, отборът отпадна от бъдещия шампион с гол в 119-ата минута, а освен последен мач в кариерата на Тони Кроос, двубоят се оказа и последен с националната фланелка за Мюлер.

Той ще остане в историята като един от най-успешните играчи, обличали екипа на Германия, с който записа 131 мача и вкара 45 гола.

Това поставя Мюлер на трето място по брой мачове за Бундестима след Лотар Матеус и Мирослав Клозе, както и на шесто място по голове, макар той да не е класически нападател като петимата играчи пред него в тази класация.

Най-важното - Мюлер е световен шампион с Германия през 2014-а, вкарвайки пет гола за родината си на шампионския Мондиал, а с Бундестима той има общо осем участия на голям форум.

В половината от тях Германия неизменно достигаше поне до полуфиналите.

Кариерата на Томас Мюлер в националния тим продължи 14 години, като дебютът му бе на 3 март 2010-а, когато започва от първата минута в приятелски мач срещу Аржентина.

Първият му гол за родината пък дойде три месеца по-късно на възможно най-голямат сцена - Световното първентво, като Мюлер се разписа за 3:0 при победата с 4:0 над Австралия в групите.

Снимка: Getty images