Астън Вила спечели категорично с 4:0 домакинството си на Аякс и се класира за четвъртфиналите на Лигата на конференциите.

Футболистите на Унай Емери поведоха още в 25-ата минута с гол на Оли Уоткинс, а след силна втора част вкараха още три гола, дело на Леон Бейли, Йон Дуран и Муса Диаби. Гостите от Амстердам изобщо не успяха да се противопоставят.

При изоставане с 0:2 те трябваше да доиграят мача с човек по-малко, тъй като в 66-ата минута Сиверт Мансверк си заслужи червен картон.

Първият мач бе завършил 0:0.

Така Аякс продължава да разочарова феновете си този сезон, като в местното първенство се намира на незавидното пето място.

Напред се класира и френският Лил, който завърши 1:1 с Щурм на реванша и с общ резултат 4:1 ще играе на ¼-финалите.

Там място си осигури и Брюж - в ответния мач в Белгия домакините биха Молде с 3:0 и с общ резултат 4:2 ще очакват следващия си съперник на жребия.