Фейенорд "подари" исторически срам на един от основните си съперници в Нидерландия - Аякс. Ротердамският тим спечели голямото дерби на кръга в Ередивизи с 6:0, резултат, който моментално отива в историята като най-разгромната победа в полза на домакините.

ВИДЕО ОТ ДЕРБИТО ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Обичайният заподозрян Игор Пайшяо вкара два гола, а основна роля имаше и Янкуба Минтех. Той стана най-младият играч с гол и асистенция в Де Класикер от над 20 години насам. Днес го стори на 19 години и 260 дни, отбелязвайки два пъти и асистирайки за първото попадение на Пайшяо, който се разписа в 34-ата и 66-ата минута.

Минтех вкара за 2:0 в 35-ата, а Давид Ханко направи 3:0 в продължението на първата част. Минтех грабна втория си гол за 4:0 в 56-ата, после Куентин Тимбер реализира пети, а Пайшяо довърши всичко за 6:0.

Седми гол на Фейенорд бе отменен, а феновете стигнаха още по-далеч, скандирайки "Десет, десет", като така подканваха любимците си да не спират да бележат.

Победителите са втори в класирането с 69 точки - 9 по-малко от лидера ПСВ, но и цели 24 повече от Аякс, който е шести.