"Синьо-черната" част на Милано имаше истински футболен празник, след като Интер вдигна своята 20-a титла на Италия.

Интер завоюва Скудетото по убедителен начин още преди няколко седмици, но избра именно последното си домакинство за сезона за момента, в който ще отпразнува постижението с трофей в ръце.

Това се случи в мач срещу все още таящия надежди за Шампионска лига тим на Лацио, завършил наравно 1:1.

Очевидно в празнично настроение, играчите на Интер изостанаха в резултата през първата част, когато Дайчи Камада изведе Лацио напред.

През второто полувреме домакините направиха всичко възможно, за да не празнуват титлата след загуба и три минути пред края все пак успяха.

Дензъл Дъмфрис изравни за 1:1, а макар резултатът да нямаше особено значение, попадението все пак повдигна допълнително настроението на "Сан Сиро", където вече бе време за празненства. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Това е общо 20-а титла на Интер в историята, втора в последните четири сезона и титла, която помага на "нерадзурите" да изпреварата с една повече градския си съперник Милан.

Снимка: Getty images

И докато "Сан Сиро" не се интересуваше особено от резултата, а се готвеше за празненства, то драмата в Италия днес бе свързана с битката за спасение.

Всичко започна с много емоции и сълзи, когато Каляри спечели гостуването си на Сасуоло с 2:0 и по този начин гарантира оставането си в Серия "А".

Зад всичко това стоеше Клаудио Раниери, който облян си припомни пътят, който извървя с тима от Серия "Б" до днешното оставане в елита за още един сезон.

Раниери си припомни обаждане от покойния вече Джиджи Рива, припомни си моментите, когато е искал да напусне, но играчите са го спрел, припомни си и миналото, когато дойде в Каляри през 1988-а и извървя целия път от Серия "С" до Серия "А".

Така със спасението на Каляри дойде ред за мачове на три от четирите замесени в битката за оцеляване тимове. Въпросът бе кой ще е третият изпадащ тим, защото Салернитана и Сасуоло вече се бяха простили с елитния си статут.

Огромна крачка към спасението направи Фрозиноне, който спечели с 1:0 гостуването на доиграващия сезона Монца, а инстинската драма бе в директния сблъсък между Удинезе и Емполи.

Краен резултат 1:1 след две дузпи в добавеното време.

Първо гостите от Емполи получиха наказателен удар в 91-ата минута, която Нианг реализира и приближи тосканците до оцеляването.

Мачът обаче продължи още твърде дълго, а в 101-ата миннута реферът с помощта на ВАР отсъди нова дузпа, този път в полза на Удинезе.

Тя бе превърната в гол от Самарджич в 114-ата минута, а с това кръг преди края ситуацията е следната.

В зоната на изпадащите е Емполи с 33 точки, Удинезе има 34, Верона също е с 34, но и мач по-малко, а Фрозиньоне е с 35.