Барселона размаза Севиля с 5:1 в двубой от десетия кръг на Ла Лига. Мачът бе белязан и от дългоочакванато завръщане на Гави в игра, който се появи на терена в 83-ата минута, заменяйки Педри.

За отбелязване са също двата гола на Роберт Левандовски, с които той стана третият най-резултатен футболист в историята на Топ 5 първенствата в Европа с 366 попадения.

Каталунците поведоха в 24-ата минута с гол на Левандовски, а четири по-късно Педри удвои. В 40-ата минута отново Лева направи преднината на своя отбор класическа. В последните десет минути на мача паднаха още три гола. Пабло Торе направи 4:0 в 81-ата минута, а седем по-късно Станис Ивумбо вкара почетно попадение за Севиля. Крайният резултат оформи Торе минута по-късно.

Барселона е лидер във временното класиране с 27 точки, с три повече от втория Реал Мадрид. Двата отбора се изправят един срещу друг на "Бернабеу" следващата събота в звездно Ел Класико.

Преди това обаче в сряда каталунците имат мач срещу Байерн от Шампионска лига.