Олимпиакос сензационно спечели трофея в Лига на конференциите след драматичен финал с Фиорентина!

На стадиона в Атина гръцкият тим ликува след гол в 116-ата минута, който хвърли в луда радост претъпканите трибуни. За последно Олимпиакос триумфира с международен трофей с някогашната Балканска купа през далечната 1963 г, но никога досега не бе печелил европейска купа.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ФИНАЛА ВИЖТЕ ТУК>>>

Успехът не дойде никак лесно, след като в редовното време Фиорентина бе по-добрият отбор на терена, но така и не успя да пробие отбраната на Олимпиакос. Двубоят влезе в продължения и когато всички очакваха дузпите, звездата на домакините Аюб Ел Кааби прати топката в мрежата след удар с глава.

Ситуацията бе дискусионна заради съмнения за засада, реферите на VAR над 3 минути се чудиха какво да отсъдят, като в крайна сметка решиха да признаят попадението. В малкото време до края Фиорентина се хвърли в луди атаки, но безрезултатно и така гръцкият тим спечели евротрофея, хвърляйки в екстаз Гърция. За италианците пък остана разочарованието, че втори пореден сезон губят битката за трофея в този турнир.

Getty Images

Това е втори евротрофей за треньора на гръцкия тим Хосе Мендилибар, който миналия сезон триумфира в Лига Европа начело на Севиля.

Още с първите минути се сбъднаха очакванията за скоростен футбол, като двата тима си размениха по едно положение пред двете врати, но отлични намеси на вратарите не позволиха да се стигне до експресен гол.

В деветата минути топката отиде в мрежата на Олимпиакос, но попадението бе отменено заради засада на Никола Миленкович, като ситуацията бе прегледана и потвърдена от VAR.

Фиорентина отговори с два опасни удара, като този на Джакомо Бонавентура бе изключително опасен. Постепенно италианският тим наложи своя стил на игра с продължително владеене на топката, а Олимпиакос бе принуден да се брани.

До края на първата част обаче гол така и не падна, като двата тима се оттеглиха при нулево равенство.

И след почивката ситуацията на стадиона в Атина се запази - Фиорентина бе отборът, който владееше повече топката, а Олимпиакос дебнеше предимно на контраатаки.

В 69 минута Фиорентина имаше най-чистата си ситуация в мача, но вратарят на гърците Цолакис спря удара на Куаме, а към терена полетяха и шишета.

Олимпиакос отговори с удар с глава на Висенте Ибора в 80-ата минута, като този път се наложи вратарят на италианците Терачано да се намесва решително.

До края на редовното време и двата тима се прибраха и заиграха на сигурно, заради което мачът съвсем логично и справдливо завърши 0:0 и трябваше да се реши в продължения.

Добавеното време стартира турбулентно, като от Олимпиакос настояваха за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле. Португалският рефер обаче прецени, че няма нарушение на правилата и остави играта да продължи, а показа и два жълти картона зараду бурните протести на гърците.

И когато всички очакваха да се стигне до дузпи, звездта на Олимпиакос Аюб Ел Кааби засече с глава центрирана топка и вкара за гръцкия тим в 116-ата минута.

Попадението бе прегледано с VAR заради много тънка ситуация за засада, като след дълго умуване реферите решиха, че голът е редовен, а феновете по трибуните изригнаха.