Колебливото представяне на световния шампион Франция в тазгодишното издание на Лигата на нациите продължава. Тимът на Дидие Дешан, който преди няколко месеца спечели турнира, сега се намира на последно място в Група А1, след като не успя да победи Австрия като гост.

Мачът във Виена завърши 1:1, като головете вкараха Андреас Вайман за домакините и Килиан Мбапе за гостите. Така "петлите" са на последното четвърто място в групата с 2 точки, докато Австрия е ва 2-ра позиция с 4 точки на сметката си.

В другият мач Хърватия победи Дания като гост с 1:0. Това бе първа загуба в официален мач за Червения динамит от почти 3 години. Единственото попадение бе дело на Марио Пашалич.

В Лига "В" беше предвидена само една среща и тя бе от група 2, където Израел успя да постигне пълен обрат и да спечели с 2:1 гостуването си на Албания. Армандо Броя бе точен за домакините в самия край на първата част, но две попадения на Манор Соломон (57, 73) донесоха трите точки на Алон Хазан.

По този начин Израел успя да вземе първа победа в групата до този момент и вече оглавява класирането с 4 точки, второто място се заема от Исландия с 2, а Албания е на дъното само с 1.

Интересно бе и в група 3 на Лига "C", където Казахстан остана непобеден, макар да изпусна победата и завърши наравно 1:1 срещу Беларус. Двубоят бе изигран под проливния дъжд в Белград, тъй като символичните домакини в срещата са наказани да домакинстват на неутрален терен заради войната в Украйна.

В другия мач от групата Словакия си тръгна с трите точки при гостуването на Азербайджан. С успеха тимът събра 6 точки и заема второто място. Единственото попадение на стадион "Далга Арена" в Баку отбеляза резервата Владимир Вайс в 81-вата минута.