ЦСКА победи Витоша (Бистрица) с 3:1 на "Българска армия" и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

"Червените" не оставиха съмнение в превъзходството си, въпреки че до 74-та минута водеха само с един гол. Нестор Ел Маестро остави някои от титулярите на пейката - сред тях бяха вратарят Витаускас Черниаускас, както и Борис Секулич, Жоржиньо и Тиаго Родригес.

В герой за победителите се превърна резервата Али Соу, който отбеляза две попадения след почивката, за да затвърди привидно лесния успех. Кирил Десподов пък се отчете с две асистенции.

Гостите от Бистрица така и не стигнаха до изгодни голови положения, с изключение на един далечен удар, който не бе в очертанията на вратата. Голът им падна в продължението, когато вече изоставаха с 0:3.

В 12-а минута на другия край на игрището Кристиян Василев направи красиво спасяване след удар в десния горен ъгъл на Валентин Антов.

Три минути по-късно ЦСКА поведе. Рубен Пинто се разписа далечен, но и много силен удар по земя, който хвана неподготвен стража на "гостите".

Малко след това и бистричани получиха своята възможност, която бе подобна. Ивайло Лазаров със силен шут отдалеч видя как топката минава до страничната греда на Данте Стипица.

Последва голям пропуск на Кирил Десподов, който бе изведен от Кристиан Малинов. Крилото се озова сам срещу Василев, но не успя да го преодолее.

В средата на втората част Десподов пак пробва рефлекса на вратаря с удар от фаул, но намесата бе фантастична. Натискът на "червените" бе все така силен, нопреднината оставаше крехка.

Така в 74-та минута голът логично падна. Резервата Али Соу вкара второто си попадение в турнира след страхотен спринт на Десподов с топка в крака по фланга.

Само 60 секунди по-късно резултатът вече бе 3:0. Соу се разписа отново в идентична ситуация с асистенция на Десподов.

В продължението на срещата Витоша стигна до почетен гол след центриране от корнер. Точен бе Михаил Милчев. Това бе и последната интересна ситуация в мача.