19-годишното генийче Арда Гюлер, което Реал Мадрид взе преди старта на сезона от Фенербахче, направи първата си сериозна крачка към славата на най-високо ниво, с екипа на колоса.

Турският атакуващ полузащитник вкара победния гол при 1:0 на терена на Реал Сосиедад в първия двубой, в който бе титуляр с екипа на "кралете".

Арда отбеляза в 29-ата минута в Страната на баските, с което доближи Мадрид още по-близо до и без това сигурната шампионска титла в Ла Лига. Тимът на Карло Анчелоти е вече с 14 точки пред Барселона.

Каталунците са с мач по-малко, но общо до края на сезона имат 6 - тоест, могат да съберат най-много 18 точки. На Реал трябват четири от последните му пет двубоя, за да е и на теория първи. При равен актив първи ще е столичният гранд, който има предимство в преките двубои.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

А Анчелоти отиде в Сан Себастиан с идеята и поглед към първия мач от полуфиналите в Шампионската лига срещу Байерн във вторник в Мюнхен.

На терена от първата минута ги нямаше Винисиус, Джуд Белингам, Антонио Рюдигер, Тони Кроос, Едуардо Камавинга, Федерико Валверде и дори първият вратар Андрей Лунин. Разбира се, това е Реал - той има 20 равностойни играчи, но тези се очаква да са титуляри във вторник.

И без тях Мадрид спечели, въпреки че през второто полувреме баските натиснаха и не бяха далеч от равенството.

Но "белите" водят с 84 точки, Барселона има 70 на второто място.

Реал Сосиедад е шести с 51, на три пред Бетис, който е големият му конкурент за последната европейска квота на испанската Ла лига.