За втори пореден мач Германия не успя да победи и записа равенство в Лигата на нациите. Този път Бундестима не успя да се справи при гостуването си на Швейцария и точно както в първия си мач срещу Испания приключи при равен резултат - 1:1.

Илкай Гюндоган откри с коварен удар по земя след по-малко от четвърт час игра, но швейцарците се пребориха за точката след изравнителен гол на Силван Видмер, който показа завидни за защитник завършващи умения и превърна в попадение асистенция на Бреел Емболо за 1:1.

Испания оглави еднолично класирането в тази група след безпроблемен успех над Украйна у дома с 4:0. Капитанът Серхио Рамос реализира първите два гола - от дузпа и от игров ситуация, при това само за 29 минути след началото на двубоя.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

17-годишният талант на Барселона Ансу Фати се разписа за 3:0 с прекрасен шут от границата на наказателното поле в 32-ата минута и така стана най-младият играч, реализирал гол за Испания. Крайният резултат бе оформен от Феран Торес в 84-ата минута.

За него това бе първи мач като титуляр и той със сигурност ще го запомни. Фати вкара гол на 17 години и 311 дни.

Най-атрактивната неделна среща бе между Унгария и Русия. Гостите ликуваха след 3:2, като до почивката водеха с 2:0 след голове на Антон Миранчук и Магомед Озгоев. Марио Фернандес утрои минута след подновяването на играт, а унгарците успяха да върнат два гола, но нямаха сили, а и време да се преборят за нещо повече.

Финландия пък победи с 1:0 Ирландия в другия мач от групата на България. Резервата Фредрик Йенсен отбеляза единственото попадение през второто полувреме, при това само минута след появата си на терена.