Астън Вила се класира на полуфиналите в турнира Лига на конференциите след драматична победа с дузпи при гостуването си на Лил.

Французите победиха с 2:1 в редовното време и така изравниха общия резултат, но след продължения в дузпите националният страж на Аржентина Емилиано Мартинес направи две спасявания и прати отбора на Унай Емери напред (4:3 при наказателните удари).

Любопитно е, че Мартинес получи втори жълт картон по време на дузпите, защото дразнеше публиката, но по новите правила картоните се чистят за тази фаза от играта и той не бе изгонен.

На полуфиналите Вила ще играе с Олимпиакос или Фенербахче.

Домакините поведоха в резултата много рано, изравнявайки общия резултат още в 15-ата минута. Турският национал Юсуф Язъджъ се разписа с прецизен удар по земя след центриране от левия фланг на Габриел Гудмундсон.

До края на полувремето Бенджамин Андре имаше голям шанс да вкара за 2:0, но ударът му с глава срещна главата на вратаря Емилиано Мартинес и го прати в нокдаун.

В това първо полувреме съдията раздаде общо шест жълти картона, като един от тях беше за мениджъра на гостите Унай Емери.

През втората част Лил заслужи и втори гол. В 68-ата минута Хакон Харалдсон центрира от корнер, а Андре този път отклони точно с глава и прати топката неспасяемо в ъгъла за 2:0.

В 87-ата минута Вила с голяма доза късмет стигна до важен гол. Вратарят на Лил изпусна топката след сблъсък със съотборник. Кълбото стигна до Мати Кеш и той от далечна дистанция благодарение на рикошет отбеляза за 1:2.

Стигна се до продължения, в които най-добрия шанс бе за англичаните, но вратарят на домакините направи двойно спасяване.

При дузпите Вила първо поведе след пропуск на Набил Бенталеб. След това обаче Леон Бейли изпусна за англичаните преди голмайсторът Андре да види как ударът му е спасен от Мартинес, който прати своите на полуфинал.