Реал (Мадрид) бе близо до втора поредна издънка в мач с тазгодишния си кошмар Ейбар, но сътвори обрат за 2:1 на "Сантяго Бернабеу" в 31-ия кръг на Ла Лига.

"Кралете", подобно на мача като гост по-рано през сезона, където загубиха с 0:3, изостанаха в резултата, но този път с две попадения на Карим Бензема успяха да се събудят и да вземат победата.

Представянето им обаче подобно на мача през седмицата във Валенсия (1:2) бе слабо и Зинедин Зидан определено има върху какво да работи най-вече в отбраната си.

Ейбар поведе в 39-та минута, когато страхотна многоходова атака хвана защитата в бяло напълно неподготвена, а завършващият удар бе на Марк Кардона.

Реал обаче стигна до идентични попадения през второто полувреме. В 59-та минута Бензема се разписа с глава след центриране от Марко Асенсио. 10 минути преди края французинът отново бе точен след центриране от същия фланг, но този път на Тони Кроос.

Така Реал остава на трета позиция с актив от 60 точки, а Ейбар комфортно заема 11-а позиция с 39 точки. Днешните гости все още имат теоретичен шанс за класиране в Европа, а Реал много трудно може да падне под трета позиция.