ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в много интересна среща от втория кръг на плейофната фаза в Първа професионална лига.

Така "червените" в рамките на диапазон от една седмица не допуснаха попадение в Разград в два мача, но и не успяха да се изравнят по точки с лидера в класирането.

Лудогорец е отборът, който трябва да съжалява днес, защото за разлика от мача за Купата (0:1), показа коренно различно лице в атака и само намесите на Витаускас Черниаускас и бранителите пред него предотвратиха попадението.

Двата тима си разделиха по едно полувреме, но разградчани създадоха огромно напрежение пред вратата на противника в заключителните минути, като дори вкараха гол, който правилно бе отменен.

ЦСКА пък направи три големи пропуска в рамките на откриващите 20 минути и може да съжалява, че не поведе рано в резултата. Две намеси на вратаря Ренан белязаха сушата във вратата на разградчани.

Това сякаш сочи, че резултатът е закономерен, а битката за титлата продължава. Разликата от три точки в класирането остава, а до края на сезона двата отбора имат и сблъсък на "Българска Армия".

Още във втората минута ЦСКА получи първи шанс да погледне към вратата на Ренан. Евандро от малък ъгъл пробва рефлекса му, но намесата бе прекрасна.

"Червените" продължиха да играят много силно и в деветата минута Ренан отново направи спасяване след удар на Евандро, но този път от воле. Всичко започна от перфектно центриране на Рубен Пинто.

В 17-та минута ЦСКА се отчете с трети значим пропуск. Жоржиньо финтира в наказателното поле, но стреля твърде неточно от перфектна позиция.

Снимка: БТА

След 25-та минута Лудогорец заигра много по-добре, но рядко създаваше нещо смислено пред вратата на противника. Клаудиу Кешеру отправи удар над вратата от добра позиция, а именно той бе автор на първия точен удар за своите в края на полувремето. ЦСКА разчиташе на дълги подавания.

Втората част започна на много по-високо темпо и Лудогорец все по-често поглеждаше към вратата на съперника. Защитата в червено обаче продължаваше да се справя отлично.

В 64-та минута Вандерсон финтира Иван Турицов в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от гредата на Черниаускас.

Снимка: БТА

Разградчани продълиха да са много активни и в следващиите минути на два пъти създадоха огромно напрежение в наказателното поле на противника. С голяма доза късмет "червените" се спасиха на няколко пъти - по-конкретно с две намеси от гол линията. Едната бе на Иван Турицов, а другата на Черниаускас.

Пет минути преди края стражът направи ново спасяване след силен удар на Вандерсон.

Така се стигна до 87-та минута, когато гол на Клаудиу Кешеру бе правилно отменен заради засада. Отсъждането дойде в много напрегнат момент от двубоя и бе похвално, тъй като топката стигна до румънеца след рикошет.