Новата звезда на Ювентус - 19-годишният Мойс Кийн, вкара в пети пореден мач и донесе победата с 2:1 на отбора си при домакинството на Милан в 31-ия кръг на Серия "А".

Дори при преднина от 18 точки "бианконерите" дадоха всичко от себе си за победа срещу надъхания съперник и я постигнаха чрез обрат през второто полувреме.

Това е осми пореден успех на Ювентус над Милан във всички турнири, но бе един от най-трудните в тази серия.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Първата интересна ситуация дойде в 36-та минута, когато Милан трябваше да получи дузпа за игра на Алекс Сандро, но съдията се уплаши и не посочи бялата точка. Все пак "Росонерите" заслужено поведоха в 40-та минута с поредния гол на Кшищоф Пьонтек. Той дойде след груба грешка на Леонардо Бонучи.

До края на полувремето Пепе Рейна на другата врата се отчете с прекрасно спасяване след ножичен удар на Марио Манджукич.

През втората част Юве заигра както може и голът не закъсня. Точно след час игра тимът получи дузпа след излишно действие на Мусакио срещу Дибала в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и изравни за 1:1.

Шест минути преди края дойде и победният гол. Влезлият като резерва на мястото на Дибала Кийн получи пред наказателното поле от Миралем Пянич, който много умело открадната топката миг по-рано. Кийн за пореден път доказа, че не се притеснява от голямата сцена и хладнокръвно реализира с примерен удар за крайното 2:1.

Кристиано Роналдо не игра в срещата поради контузия.

Така Ювентус вече има 84 точки и води с внушителните 21 на Наполи, който е с мач по-малко. Милан се намира на четвъртата позиция с актив от 52 точки.