"Челси" постигна важна победа с 1:0 по пътя към Шампионска лига. Лондончани спечелиха като гост на борещия се за спасенито си "Суонзи".

Победното попадение бе дело на Сеск Фабрегас. Той вкара 50-ия си гол във Висшата лига точно в четвъртата минута - номерът, с който играе в "Челси", правеше го и преди години в "Арсенал".

Испанецът получи хубав пас от Еден Азар и със страхотен техничен удар прати топката във вратата.

В 22-та минута Моусън едва не си отбеляза автогол, а домакините така и не създадоха нищо интересно пред вратата на Куртоа.

В 52-та минута "лебедите" най-сетне създадоха напрежение пред вратата на гостите. Андре Аю успя да засече с глава остро центриране на Олсон, но топката рикошира в Рюдигер и премина над вратата.

Снимка: Getty images

В 71-та минута Емерсон направи страхотен рейд, след като пое топката в собствената си половина, спринтира до границата на наказателното поле, откъдето шутира точно, но Фабиански спаси. Две минути след това Моузес засече на близката греда центриране отдясно, но топката премина на сантиметри встрани.

Така без да блести "Челси" успя да вземе ценния успех, който ги доближи до топ 4. "Сините" събраха 66 точки, две по-малко от "Тотнъм", който е с мач по-малко.

За "Суонзи" пък предстои тежка битка за оцеляване. "Лежедите" са на точка над опасната зона при оставащи три мача до края.