"Реал" (Мадрид) постигна домакинска победа с 2:1 над тима на "Леганес".

Зинедин Зидан очаквано бе заложил на експериментален състав предвид предстоящия важен мач за "Белия балет" срещу "Байерн" (Мюнхен) в Шампионската лига.

Въпреки това домакините започнаха по-активно мача и поведоха още в 8-та минута. Бензема проби в наказателното поле, топката се удари в крака на Салдуа и стана удобна за Гарет Бейл, който с удар от въздуха откри резултата.

Гостите не се притесниха от гола и на свой ред бяха близо до такъв чрез Гереро и Габриел.

В 30-та минута Салдуа изби топката от голлинията след неубедителна изява на Куеяр.

В 45-та топката отново попадна в мрежата на "Леганес". Съдията първо не зачете попадението, но след консултация със страничния рефер посочи центъра. След центриране Бензема беше в засада, но не игра с топката. Бустинса я отклони, а Борха Майорал чукна в мрежата от непосредствена близост за 2:0.

През втората част гостите бяха по-добрият тим на терена и имаха няколко добри шанса за гол.

Гереро се отчете със сериозен пропуск, а в 66-та минута Брашанац отбеляза за 2:1.

"Леганес" продължи да търси още голове, но Бовю и Амрабат не успяха да се възползват от възможностите си.

Победата остави "Реал" на третата позиция със 71 точки, на 12 зад лидера "Барселона", докато "Леганес" е 16-и с 40 пункта.