Адам Марушич вкара с глава 9 секунди преди изтичането на добавените три минути след 90-те, а с този гол Лацио победи Ювентус с 1:0 в Серия А. Мачът от 30-ия кръг на италианското първенство донесе ново разочарование за колоса от Торино, който е в кошмарно състояние в последните два месеца.

Юве има една победа в девет шампионатни мача, а тази форма го превърна от отбор, който "дишаше във врата" на Интер за титлата, в такъв, който се притеснява вече и за мястото си в топ 4.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Лацио използва последната си атака в мача, центриране отляво намери Марушич, включил се между централните защитници, а той реализира. За тима от Рим победата връща надеждите за европейска квота.

"Орлите" от Рим са с 46 точки, на четири от шестия Аталанта, който по-рано днес разби с 3:0 навън Наполи.

"Старата госпожа" е вече на трето място с 59 точки, на цели 17 от лидера Интер, на три от втория Милан (който е с мач по-малко), както и с пет пред четвъртия Болоня.

Петият Рома е на 8 т. зад Юве, но също е изиграл един двубой по-малко. Ако бианконерите продължат в такова темпо в оставащите им осем срещи, може да изпуснат и мястото в четворката.