За първи път от четири години Байерн Мюнхен успя да победи на стадиона на Борусия Мьонхенгладбах след труден успех с 2:1 в третия кръг на Бундеслигата.

Късен гол в 93-ата минута на 18-годишния французин Матис Тел донесе успеха, като Байерн не успяваше да вземе победа на "Борусия-Парк" в пет поредни мача преди това. В четири от тях допускаше загуби.

Днес звездата на гостите Хари Кейн не успя да се разпише, а хората на Томас Тухел трябваше да правят обрат.

През първото полувреме Ко Икатура откри за Мьонхенгладбах с гол в 30-ата минута.

През втората част баварците натиснаха и Лерой Сане вкара в 58-ата минута за 1:1. Изглеждаше, че мачът отива към равенство, но благодарение на корнер в 87-ата минута Матис Тел реализира с глава

За закупения от Рен млад французин това бе втори гол през сезона след този срещу Вердер Бремен (4:0). Той вкара на стадиона на Мьонхенгладбах и през миналия сезон, но тогава Байерн загуби с 2:3.

Иначе кръгът в Бундеслигата предложи изключително много попадения. Лидер в класирането е Байер Леверкузен с девет токчи, колкото има и Байерн. Трети е тимът на Щургарт с шест.