Хари Кейн отбеляза своя 44-и гол от началото на сезона, но Байерн (Мюнхен) допусна седма загуба в Бундеслигата през настоящата кампания. Тя дойде в Щутгарт, където тимът на Себастиан Хьонес спечели с 3:1.

"Швабите" се доближиха на две точки от баварците, които засега запазват второто си място.

Щутгарт доминираше през голяма част от двубоя. Леонидас Стергиу откри резултата в 29-ата минута, но малко по-късно Хари Кейн изравни от спорна дузпа. Гостите имаха своите моменти след почивката, но допуснаха два гола към края. Резервите Ву-Йонг Джеонг и Силас Катомпа Мвумпа вкара късни голове и донесоха успеха на домакините.

Мачът бе без особено значение и за двата тима, които са си капарирали място в Шампионската лига за следващия сезон. Байерн пък има тежък реванш с Реал Мадрид след 2:2 в първия полуфинал.