Арсенал затвърди добрата си форма във Висшата лига и записа четвърта поредна победа след 2:0 при домакинството си на Евертън. За последно лондончани бяха в подобна серия в края на сезн 2016/17 г.

"Артилеристите" доминираха в почти целия мач, но трябваше да чакат до второто полувреме, за да вкарат две попадения в рамките на три минути.

Късметът също им се усмихна, тъй като страничният съдия не видя очевадна засада на Пиер-Емерик Обамеянг за втория гол, който дойде в 59-а минута.

Иначе само около 180 секунди по-рано Александър Лаказет прониза вратата на Джордан Пикфорд с фантастичен шут от далечно разстояние.

Петър Чех също имаше своята важна роля за успеха, тъй като спаси опасен удар на Майкъл Кийн с глава малко след попаденията и освен това трябваше да прави няколко ключови намеси в напрегнати ситуации.

Победата праща Арсенал на шеста позиция с 12 точки, непосредствено зад големия съперник Тотнъм.

"Карамелите" остават 12-и с актив от шест точки.

За Арсенал предстои домакинство на лондонския Брендфорт в турнира за Купата на лигата, а Евертън приема Фулъм във Висшата лига.