Милан и Аталанта завършиха 2:2 на "Сан Сиро" в най-интересния мач от петия кръг на италианската Серия "А".

Гол на аржентинеца Емилиано Ригони в продължението донесе точката за "бергамаските", след като "росонерите" повеждаха на два пъти в двубоя. Вече в седми пореден мач тимът на Дженаро Гатузо не може да победи този съперник.

За последно това се случи в средата на 2015-а година, но днес Милан бе възможно най-близо до успеха оттогава.

"Росонерите" изиграха много силно първо полувреме и доминираха във всичките 45 минути. Гонзало Игуаин откри още във втората минута, а по-късно гол на Джакомо Бонавентура за 2:0 правилно бе отменен заради засада. Халфът освен това удари и греда.

Аталанта изравни в 54-а минута, след като Даниел Сапата центрира отдясно и Алехандро Гомес засече за 1:1.

Силно играещият Бонавентура обаче отново даде аванс на домакините в 61-а минута след втора асистенция на Сусо.

В края на срещата обаче Джанлуиджи Донарума бе под истински обстрел и след няколко блокирани удара Ригони добави отблизо, за да изравни за 2:2.

Точката оставя Милан на 13-а позиция с пет точки, но имач по-малко. Аталанта е 15-и със същия актив.