Локомотив (Пловдив) и Хебър (Пазарджик) дадоха шеметно начало на поредния кръг от родното първенство. Този уикенд клубовете от родния елит ще играят мачовете си от дванадесетия кръг, който бе разменен с осмия, за да може Вечното дерби между "Левски" и ЦСКА да се проведе с феновете и на двата отбора. А на "Лаута" домакините докосваха победата, но в крайна сметка пропиляха преднина от 3:1, а гостите се пребориха за точката с два гола за 3:3 в добавеното време.

Главната роля в петъчната вечер бе за Набил Макни от гостите, който бе замесен и в трите гола на своя отбор.

Той бе фаулиран още преди да е минала и минута игра, а от последвалото изпълнение на пряк свободен удар Душан Вукович откри резултата с майсторски изстрел точно под гредата за 0:1.

Ангел Лясков направи две асистенции до почивката, като първо намери Жулиен Лами, а той с неспасяем шут от няколко метра изравни в 15-ата минута. След това пък капитанът Димитър Илиев осъществи обрата в 33-ата минута с диагонален шут с левия крак за 2:1, отново след пас на Лясков.

Между двата редовни гола, още едно попадение на "смърфовете", дело на Владимир Медвед, бе отменено заради засада след консултация с ВАР.

Комбинация между Илиев и Лами 9 минути след началото на второто полувреме доведе до втори гол на френското крило и 3:1. Резервата Мартин Петков вкара и четвърти гол точно 10 минути преди края, но упражнението с ВАР и засада се повтори и тук.

В първата минута на продължението Макни пусна вълшебен пас към Калоян Кръстев, за да може нападателят да намали до 3:2. Локо можеше да приключи всичко, но Оливие Камдем пропусна отлична възможност, а в ответната атака Макни финтира играч на домакините и изравни резултата в последната минута на добавеното време - 3:3.