Ливърпул стигна по много драматичен начин до равенство 1:1 срещу абсолютния аутсайдер във Висшата лига Лутън в мач от 11-ия кръг.

Гол в 95-ата минута на колумбиеца Луис Диас донесе точката за мърсисайдци, след като преди това те направиха десетки пропуски, а домакините откриха с гол Таит Чонг в 80-ата минута.

Мачът можеше да се превърне в пълен провал за отбора на Юрген Клоп заради изпуснатите възможности, като една от тях на Дарвин Нунес през второто полувреме заслужава да бъде окачествен като пропуска на годината. Уругваецът беше на сантиметри от празната врата, но направи по-трудното и прати топката над нея.

Гостите могат все пак да са радостни, че измъкнаха точката, а сякаш разочарованието е за домакините, които макар да бяха надиграни, се размината на секунди от историческа победа срещу големия колос.

Точката означава, че Ливърпул вече е на трета позиция с 24 точки, на три от лидера Манчестър Сити и на две от втория Тотнъм. Лутън е първият отбор над зоната на изпадащите с шест точки, колкото има и 18-ият Борнемут.

Да се опишат всички пропуски на мърсисайдци в този мач би било трудна задача. Удар на Дарвин Нунес бе спасен от вратаря през първата част, а освен това той нацели греда. В 33-ата минута пък стражът Томас Камински отрази класно и удар на Диого Жота.

През втората част Ливърпул продължи да натиска, а фрапантният пропуск дойде в 70-ата минута, когато Нунес не уцели вратата от непосредствена близост след пас на Мохамед Салах.

Лутън шокира своя съперник в 80-ата минута на контраатака. След изпълнение на ъглов удар на мърсисайдци, съперникът им спринтира към противниковата врата, а Исак Каборе намери доскорошният играч на Манчестър Юнайтед Таид Чонг, който преодоля Алисон за 1:0. Гостите имаха сериозни претенции за дузпа в своя полза, като след ъгловия удар топката се удари в ръката на Рос Баркли, който бе с гръб към кълбото.

Все пак съдбата се усмихна на Ливърпул в петата минута от добавените общо осем, когато Харви Елиът направи супер асистенция за Луис Диас, а той отклони успешно с глава. Играчът посвети гола на своя отвлечен баща, като показа надпис с тениска "свобода за татко". Диас реши да играе в днешния мач, въпреки проблемите с баща си.