След девет поредни победи в официални мачове, отборът на Манчестър Юнайтед по наивен начин допусна грешна стъпка.

Това се случи в гостуването на Кристъл Палас, в което "червените дяволи" завършиха наравно 1:1.

Болезнено реми, защото макар Юнайтед да имаше тоталното игрово превъзходство, то един пряк свободен удар в последната минути лиши отбора от победата.

Тя щеше да прати "червените дяволи" на второто място в класирането на Висшата лига след невероятната серия, последната грешка от която дойде още в началото на ноември, когато Юнайтед загуби от Астън Вила.

Днес всичко се развиваше по план, а Манчестър Юнайтед изигра много силно първо полувреме, след което водеше с 1:0.

Голът вкара Бруно Фернандеш, който в 43-ата минута получи отлична асистенция от Кристиан Ериксен и оставен непокрит в наказатленото поле, португалецът имаше достатъчно време да насочи топката във вратата.

През втората част нов гол не падаше и изглеждаше, че Юнайтед ще успее да измъкне победата от Южен Лондон, докато не дойде фаталният пряк свободе удар в последната минута.

Тогава зад топката застана Майкъл Олисе, който по перфектен начин вкара за крайното 1:1.

Така Юнайтед е на 8 точки зад лидера Арсенал и с равен актив с градския си съперник Манчестър Сити, но пък им и мач повече от тези два тима.