Макар и доста трудно, Лудогорец започна по успешен начин европейската си кампания.

Разградчани победиха с 1:0 беларуския първенец Шахтьор (Солигорск) в мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Родният първенец бе категоричен фаворит преди мача и видимо бе по-класният тим, но така и не успяваше да преодолее беларуската стена и перфектният Александър Гутар на вратата.

Все пак това се случи в 91-ата минута, когато добре подредената отбрана на гостите се пропука и Лудогорец веднага се възпозлва.

Мавис Чибота проби отляви и пусна чудесен, успореден на голлинията пас, който Каули Оливейра на празна врата превръна в гол.

Напълно заслужен успех, защото преди това разградчани уцелиха две греди, изпуснаха и още няколко добри шанса.

Така Лудогорец все пак стори задължителното, като ще отиде с гол аванс след седмица в Белград, където ще се играе реваншът заради политическата обстановка в Беларус.

Още с началните минути на мача Лудогорец бе по-напорист в атака, но не стигаше до чисти ситуации, като повечето атаки приключваха в момента за решителния извеждащ пас.

Най-интересният момент през това първо полувреме дойде в 32-ата минута, когато Кирил Десподов получи шанс да изпъни пряк свободен удар от отлична позиция.

Родният национал го направи почти перфектно, но ударът му срещна горната греда.

Разградчани бяха доста по-активни и агресивни през втората част, но отново не успяха да разпечатат беларуската врата.

Бърнард Текпетей отправи два много опасни удара, единият от абсолютно чиста ситауция, но вратарят Александър Гутар спаси.

В 62-ата минута родният шампион дори уцели още един път гредата. Този път Оливие Вердон разстесе страничният стълб с мощен шут.

Десет минути преди края падна и гол, дело на Пиерос Сотириу, но той бе правилно отменен заради засада на кипърския нападател на Лудогорец.

И когато изглеждаше, че Шахтьор ще удържи това скъпоценно реми, отбраната на беларуския шампион се пропука и позволи на Лудогорец да нанесе решителен удар.

В 91-ата минута Сотириу подаде към Каули, който на празна врата донесе успеха за родния първенец.