Байерн (Мюнхен) пропусна отлична възможност да се откъсна на върха в Бундеслигата, допускайки изравняване в последните секунди на мача.

Баварците гостуваха на Айнтрахт (Франкфурт) и завършиха 3:3 в дербито, противопоставящо първия и втория в класирането преди началото на кръга.

Изключително зрелищен мач, който въпреки получилото се реми и шестте гола, премина изцяло под доминацията на Байерн, но Айнтрахт се възползва от отличната си ефективност.

Домакините имаха три възможности за гол, като реализираха и трите, а с това направиха услуга не само на себе си, но и на цялата Бундеслига, като не допуснаха на Байерн да се откъсне в класирането.

Мин-Джае Ким откри за Байерн още в самото на мача, но Айнтрахт направи светкавичен обрат. Омар Мармуш изравни, а още при следващата си контраатака "орлите" вече водеха с 2:1, като точен бе Уго Екитике.

Байерн обаче не се смути от обрата и изравни до почивката чрез Упамекано, а малко след подновяването на играта баварците отново бяха напред с гол на Олисе.

3:2 за Байерн и мач, който се диктуваше изцяло от баварците. Цяло чудо е, че те не вкараха четвърти гол, а всичките пропуски струваха скъпо на гостите, защото Айнтрахт се добра до реми.

По изключително драматичен начин и в 94-ата минута, Омар Мармуш се разписа за крайното 3:3.

Така след шест кръга Байерн и РБ Лайпциг са с по 14 точки на върха в Бундеслигата, Айнтрахт има 13, а Фрайбург оформя топ 4 с 12.