За първи път от началото на сезона Лудогорец еднолично ще оглави класирането в efbet Първа лига, а това стана факт след изстрадан минимален успех с 1:0 над Локомотив (Пловдив).

Победата дойде трудно, не защото Лудогорец игра слабо, а защото разградчани изпуснаха куп положения и трябваше да разчитат на миг индивидуална магия от Рик Джонатан.

В 84-ата минута намиращият се в страхотна форма бразилец сам си освободи чудесна позиция за изстрел и по отличен начин прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Това бе моментът, решил сблъсъка в Разград, който се развиваше изцяло под контрола на Лудогорец.

Локомотив твърде рядко минаваше централната линия на терена и отправи само два неточни удара за 90 минути игра, но с доза късмет, силни вратарски намеси и отлична защита, не бе далеч от това да си тръгне с точка.

От своя страна Лудогорец направи куп пропуски, особено през второто полувреме. Мартин Луков се отчете с две геройски спасявания. Освен тях пропуски направиха Пьотровски и Маркус, а пък Ивайло Чочев и Кайо Видал нацелиха по една греда.

Като цяло противно на всякаква логика резултатът остана 0:0 до 84-ата минута, но с оглед показаното от двата тима Лудогорец сякаш заслужено стигна до победата.

А тя праща разградчани еднолично на върха за първи път през сезона, защото до момента тази лидерска позиция бе разделяна с Левски.

Лудогорец вече има 28 точки от 10 кръга (3 пред Левски), а още по-впечатляващото е, че шампионите са допуснали само едно попадение във вратата си.

От своя страна раздираният от скандали извън терена тим на Локомотив продължава да се намира в ужасяваща серия, като след този кръг е на десетото място с 12 пункта.