Драма в самия край остави без победител дербито между лидерите във Втора лига - Монтана и Пирин (Благоевград).

Двата големи фаворита за влизане в елита се срещнаха в Монтана, където завършиха наравно 1:1, а за получилият се резултат сериозно трябва да съжаляват домакините, които водеха до 93-ата минута на срещата.

Отборът на Монтана успя да открие от дузпа през първата част, когато ветеранът Николай Бодуров действа доста разсеяно и направи нарушение в наказателното си поле, която капитанът на домакините Димитър Буров реализира.

През втората част Монтана имаше няколко шанса, чрез които да удвои, а особено чиста бе открилата се пред Владислав Цеков ситуация, която той пропиля.

А това струва скъпо на домакините, защото в добавеното от съдията продължение Пирин успя да изравни чрез Александър Дюлгеров за крайното 1:1.

Така Пирин запази лидерската си позиция с 30 точки, а Монтана е на второ място с четири по-малко.

Независимо от днешното реми едва ли има особено съмнение, че именно Пирин и Монтана ще са двата тима, които ще влязат директно в елита, най-вече и поради факта, че единствено те афишират амбиции за нещо подобно.

Към момента на трета позиция е вторият тим на Лудогорец, но пък той не е заплаха, защото няма право на промоция.