Манчестър Юнайтед направи обрат в стила на най-добрите години на сър Алекс Фъргюсън, като спечели мач, в който бе напълно надигран. И то - в дома на Ювентус, сочен за най-добър отбор в момента в Европа и фаворит в Шампионската лига.

Юнайтед спечели с 2:1, след като до 86-ата минута изоставаше с 0:1 и имаше късмет резултатът да не е далеч по-отчайващ.

Юве излезе напред с гол на Кристиано Роналдо, наказал бившия си отбор с попадение от въздуха, достойно за... Кристиано Роналдо. В 65-ата минута то дойде напълно логично след няколко добри положения и две греди, уцелени до този момент от домакините.

В минутите от гола до 85-а, Юве изпусна поне още три пъти да удвои и реши мача. И бе наказан жестоко.

Юнайтед нямаше нито едно положение, записа два плахи далечни удара на Марсиал и Погба, преди да дойде обратът.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

В 86-ата минута резервата Хуан Мата завъртя страхотен пряк свободен удар над стената и изравни.

После, отново след статично попадение, дойде и победният гол. В 90-ата минута Ашли Йънг центрира, топката падна в "мъртва зона" пред вратаря Войчех Шчесни, настана разбъркване и Алекс Сандро от Юве, добута в мрежата за 1:2.

Как точно се обърна този мач, никой не може да каже...

Жозе Моуриньо обаче, нямаше как да не вземе основната роля в шоуто. Португалецът, мразен на този стадион от времето, когато печелеше с Интер из Италия, нахлу на терена и подразни запалянковците, слагайки ръка на ухото си. "Не ви чувам", казваше жестът. След като цял мач от тифозите идваха обиди към Моуриньо. Изведоха го с охрана и човек от УЕФА.

Ювентус продължава да е първи в групата, но точките са въздух и вода за Юнайтед, който вече гледа към елиминациите (а щеше да е трети при загуба).

Това е и трети подобен обрат, постигнат в последните секунди, за месец в сезона на "червените дяволи". Те вкараха победно за 3:2 у дома над Нюкасъл в добавеното време, после сториха същото и при 2:1 на терена на Борнемут - и в двата случая в първенството.

В група G Реал се развихри и вкара пет гола навън на Виктория Пилзен за 5:0. Така "кралете" и Рома са на върха с по 9 т. и няма как да изпуснат елиминациите.

Манчестър Сити вече си осигури място в тях след 6:0 у дома над Шахтьор (Донецк), като особено зрелищна в мача бе дузпата, от която резултатът стана 2:0.

В средата на първото полувреме Рахийм Стърлинг проби, ритна земята и падна, но реферът Виктор Касай озадачаващо посочи наказателен удар.

Нямаше кой да е извършил нарушение на поне метър от нападателя...